روان سنتر

مقایسه دکتر آنلاین مغز و اعصاب، روانپزشک آنلاین و روانشناس آنلاین

دکتر آنلاین مغز و اعصاب

چه تفاوتی بین دکتر آنلاین مغز و اعصاب، روانشناس آنلاین و روانپزشک آنلاین وجود دارد؟ شاید در زمان دریافت ویزیت برای بررسی بیماری‌های مربوط به اعصاب و روان این سوال در ذهن شما شکل بگیرد که باید گفت تمامی این حرفه‌ها از نظر نوع وظایف و درمان بیماری‌ها با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند.

ازاین‌رو لازم است تا به‌خوبی با وظایف هر کدام از آن‌ها آشنایی داشته باشید و بدانید که برای کدام یک از مشکلات خود باید به روانپزشک، روانشناس یا متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید.

دکتر آنلاین مغز و اعصاب چه وظایفی دارد؟

متخصص مغز و اعصاب آنلاین به‌عنوان یک نورولوژیست آنلاین شناخته می‌شود که با گذراندن دوره‌های تخصصی در زمینه درمان بیماری‌های مربوط به آسیب‌های فیزیکی مغز و نخاع فعالیت می‌کند.

در نظر داشته باشید که دکتر آنلاین مغز و اعصاب مدرک پزشکی دارد و همچنین یک دوره کارآموزی در زمینه عصب‌شناسی را نیز گذرانده و در درمان بیماری‌های مرتبط با سیستم عصبی به افراد به صورت آنلاین و غیر حضوری کمک می‌کند.

وظایفی که یک متخصص آنلاین مغز و اعصاب بر عهده دارد این است که با بررسی سابقه بیمار و تجویز آزمایش‌های مختلف نوع اختلال را تشخیص داده سپس تمامی توضیحات لازم را به بیمار به صورت آنلاین ارائه می‌دهد.

برای کدام بیماری‌ها به مشاوره آنلاین مغز و اعصاب نیاز داریم؟

باید گفت که بسیاری از بیماری‌های مربوط به سیستم عصبی علائمی را نشان می‌دهند که تشخیص و درمان آن‌ها در حیطه وظایف دکتر متخصص مغز و اعصاب قرار می‌گیرد که تعدادی از آن‌ها به شرح زیر است:

  • مشکلاتی در رابطه با بروز سردردهای مزمن و سرگیجه
  • افرادی که دچار تشنج یا اختلالات هوشیاری می‌شوند.
  • بی‌حسی در دست‌ها و پاها
  • کندی در انجام حرکات یا لرزش بدن
  • مشکلات خواب
  • اختلالات بینایی

به‌طورکلی افراد مبتلا به بیماری‌های سکته مغزی، پارکینسون، صرع، ام‌اس، آلزایمر، نوروپاتی و دیگر مشکلاتی که می‌تواند به مغز یا نخاع آن‌ها آسیب برساند، می‌توانند از متخصص آنلاین مغز و اعصاب کمک بگیرن تادر کمترین زمان به نتیجه برسند.

مشاوره آنلاین روانپزشک چه کاری انجام می‌دهد؟

تمامی افرادی که از نظر مغزی هیچ‌گونه مشکلی ندارند؛ اما احساسات ناخوشایندی را از نظر روحی تجربه می‌کنند که تا مدت‌ها ادامه پیدا می‌کند نیازمند دریافت مشاوره آنلاین روانپزشک هستند.

زمانی که شما از یک روانپزشک آنلاین ویزیت دریافت می‌کنید در مرحله اول متخصص مورد نظر شروع به طرح سوالاتی درباره عواطف و حالات روانی شما می‌کند و در مواردی نیز برای ارزیابی دقیق‌تر، تست‌های شخصیتی را ارائه می‌دهد.

بعد از اینکه نوع اختلال شما به‌ طور دقیق تشخیص داده می‌شود پزشک یک برنامه درمانی موثر را ارائه می‌دهد که شامل تجویز دارو و رفتاردرمانی خواهد بود تا به مرور زمان علائم شما کاهش پیدا کند.

در نظر داشته باشید که شما باید برای طی‌کردن دوره درمانی خود به‌ طور مرتب زیر نظر روانپزشک قرار بگیرید؛ ازاین‌رو پیگیری میزان پیشرفت بیمار نیز از دیگر وظایفی است که یک روانپزشک آنلاین بر عهده می‌گیرد تا در صورت عدم بهبودی، روش‌های درمانی دیگری ارائه دهد.

برای چه مشکلاتی ویزیت آنلاین روانپزشک دریافت کنیم؟

برای اینکه به نوع فعالیت روانپزشک آنلاین پی ببرید باید به این نکته اشاره کرد که آن‌ها به‌ طور معمول با بیمارانی در ارتباط هستند که از نظر سلامت روان دچار مشکل می‌شوند.

در واقع شما در مواقعی نیازمند دریافت ویزیت آنلاین روانپزشک هستید که نشانه‌هایی از افسردگی، مشکلات روحی و روانی، بی‌میلی نسبت به انجام کارها و ناامیدی را تجربه کنید.

با دریافت ویزیت آنلاین از روانپزشک، متخصص مورد نظر سوالات متعددی از شما در رابطه با احساسات فردی، ناهنجاری‌های اجتماعی، نوع رفتار و افکاری که دارید می‌پرسد تا از این طریق بتواند به‌صورت دقیق بیماری شما را تشخیص دهد.

اختلالات دوقطبی، تغییرات شدید خلق‌وخو، بروز توهمات، استرس، اضطراب، اوتیسم، بیش‌فعالی، وسواس و هر مشکل دیگر که باعث می‌شود تا سلامت روان شما دچار آسیب‌های جدی شود، با کمک مشاوره آنلاین روانپزشک قابل بررسی است.

آشنایی با وظایف روانشناس آنلاین

یکی دیگر از حرفه‌هایی که در زمینه سلامت روحی و روانی می‌تواند به افراد کمک کند، روانشناسی است و افرادی که در این زمینه تخصص دارند، قادر هستند تا در رابطه با مسائل مختلف به شما مشاوره بدهند.

در واقع باید این را در نظر داشته باشید که مشاوره روانشناسی آنلاین برای کمک به افراد از روش‌های غیردارویی استفاده می‌کند و می‌تواند در زمینه مسائل خانوادگی، مشکلات بین زوجین، کاری و بسیاری موارد دیگر به شما مشاوره بدهد.

باید بدانید که دریافت مشاوره و استفاده از روش‌های غیردارویی در مواقعی که با مشکلات رفتاری یا اجتماعی مواجه می‌شوید به شما کمک می‌کند تا از فشارهای روانی شدید و مخرب در امان بمانید.

قرارگیری در معرض استرس و اضطراب شدید می‌تواند به‌مرورزمان شما را با مشکلات روحی و روانی شدیدتری مواجه کند، بر همین اساس بهتر است برای جلوگیری از این مسائل نسبت به دریافت مشاوره اقدام کنید.

روانشناس آنلاین در زمان بررسی مشکل شما از تست‌های شخصیتی استفاده می‌کند و به‌منظور کمک به بهبود سلامت روحی و روانی، روش‌های رفتاردرمانی را در نظر می‌گیرد.

دکتر مغز و اعصاب، روانپزشک و روانشناس آنلاین چه تفاوت‌هایی دارند؟

باید این را در نظر داشته باشید که تمامی این حرفه‌ها از جنبه‌های خاصی تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند که باعث ایجاد تمایز بین آن‌ها می‌شود، برای این منظور بهتر است بدانید که روانپزشک و متخصص مغز و اعصاب قادر به تجویز دارو برای درمان بیماران هستند؛ اما روانشناس اجازه چنین کاری را ندارد.

ازطرف دیگر باید به این مسئله دقت کرد که دکتر آنلاین مغز و اعصاب به بررسی بیماری‌های فیزیکی و جسمی که مرتبط با مغز و سیستم عصبی هستند، می‌پردازد درحالی‌که روانپزشک و روانشناس در زمینه سلامت روان تخصص دارند.

با توجه به این موارد باید گفت که در صورت بروز هرگونه اختلالی بهتر است با جست‌وجو و دریافت اطلاعات کامل درباره وظایفی که هر کدام از این حرفه‌ها دارند ویزیت آنلاین خود را برای تشخیص و درمان بیماری دریافت کنید.

جمع‌بندی

با مقایسه بین دکتر آنلاین مغز و اعصاب، روانشناس و روانپزشک آنلاین به‌خوبی متوجه می‌شوید که برای چه مشکلاتی باید به هر کدام از این متخصصین مراجعه کنید تا راه‌های درمانی در اختیار شما قرار بگیرید.

بر همین اساس باید گفت که متخصص مغز و اعصاب بیماری‌های مغزی که روی سلامت فیزیکی نیز تاثیرگذار هستند را با تجویز آزمایش‌های مختلف تشخیص می‌دهد و درمان می‌کند؛ اما روانشناس و روانپزشک به سلامت روحی و روانی افراد کمک می‌کنند.

 

منبع:

https://www.forsatnet.ir/14020922-16.html

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *